сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 80
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Лајм: Денес протести во Скопје за бомбите на Ел Чека- повици за масовно учество

Лајм: Денес протести во Скопје за бомбите на Ел Чека- повици за масовно учество

Денес, во 14:00 часот на плоштадот Скендербег во Скопје ќе се оддржат антивладини протести организирани од Блерим Ахмеди, братот на Ел Чека, пишува весникот Лајм.

Протестите поттикнати од објавувањето на прислушуваните разговори на функционери на ДУИ, сега се преместуваат во Скопје.

Поранешни команданти и борци ОНА повикаа на масовно учество. Протестот е поддржан од неколку невладини организации, но и од многу албански интелектуалци и патриоти од земјата и од странство.

Најнови вести

Коронавирус