среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

„Ла Верита“ објави подолга видео снимка од третото продолжение на „Рекет“ (ВИДЕО)

„Ла Верита“ објави подолга видео снимка од третото продолжение на „Рекет“ (ВИДЕО)

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави уште едно трето подолго видео од 27 минути од случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев.

Во ова трето видео Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев дека ќе биде ослободен и дека Лиле Стефанова ја има под своја контрола.

Италијанскиот новинар во својот прилог го споменува и познанството на Боки 13 со премиерот Зоран Заев, а во видеото Боки 13 му потврдува на Камчев дека он ќе му „Замачка“ очи.

Коронавирус