сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 56
home Вести

КУРИР во тесна трка за најдобар регионален портал

КУРИР во тесна трка за најдобар регионален портал

По вторпат стартуваше независниот избор за најдобар регионален портал кој „Media daily“ го спроведува од 1.11 до 30.11.2019 година. Во најтесен круг за оваа година влегоа 30 портали од шест земји- Словенија, Хрватска Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Македонија, меѓу кои и КУРИР, што е признание за нашиот долгогодишен квалитет и професионалност.

Изборот се прави преку анкета меѓу читателите на порталите и бодување од жири. Минатата година на анкетата гласале 6.500 читатели.

Победникот ќе биде прогласен на 10.12.2019 во 12 часот.

Сите кандидати за оваа година можете да ги видите тука.

ГЛАСАЈТЕ ОВДЕ.

Коронавирус