петок, 3. декември 2021. Вести денес: 136
home Вести

КУРИР во обиколка на градскиот парк- проработи ли самосвеста на граѓаните за почитување на препораките против коронавирусот? (ФОТО)

КУРИР во обиколка на градскиот парк- проработи ли самосвеста на граѓаните за почитување на препораките против коронавирусот? (ФОТО)

Веќе неколку дена се на сила мерките и препораките кои ги донесе државата со цел спречување на ширење на коронавирусот во Македонија.

Откако претходно на социјалните мрежи буквално се крена револуција против полните кафулиња, граѓаните речиси да се освестуваат…

Денеска КУРИР беше во обиколка на градскиот парк во Скопје каде забележавме само мал дел на граѓани кои го искористуваат пролетното сонце, додека истите беа и на соодветно растојание додека седеа.

И додека самосвеста се повеќе расте кај граѓаните во Македонија денеска се тестираат девет нови пациенти, а кај една од пациентите е влошена и ситуацијата.

Коронавирус