петок, 30. септември 2022. Вести денес: 75
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“: Мицкоски во посета на општина Јегуновце

home Вести

КУРИР ДОЗНАВА: Закажана затворена седница со физичко присуство на Владата, за што ќе заседаваат министрите?

КУРИР ДОЗНАВА: Закажана затворена седница со физичко присуство на Владата, за што ќе заседаваат министрите?

Курир дознава дека Владата денеска за во 19 часот во свечената сала Владата зад затворени врати закажала седница со физичко присуство на министрите.

Со оглед на тоа што досегашните седници се одржуваа онлајн, се поставува и прашањето за што ќе заседава Владата на затворената седница со физичко присуство?

Засега останува нејасно што е на дневен ред за да биде потребно физичко присуство на министрите.

Дали Владата ќе ја информира јавноста по седницата останува да видиме.

Коронавирус