понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 62
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

КУРИР ДОЗНАВА: Мафијашка пресметка во скопски Бутел, еве ги деталите

КУРИР ДОЗНАВА: Мафијашка пресметка во скопски Бутел, еве ги деталите

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош “новиот дел после подвозникот од десната страна ,од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон и ПМВ Ауди 4 во правец на О.И. од страна на неколку лица било пукано со автоматско оружје но никој не бил повреден ,(пријавителот посочи дека препознал дел од напаѓачите).

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус