вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 187
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Вести

Курир дознава: Комбе полно со мигранти фатено кај Гевгелија

Курир дознава: Комбе полно со мигранти фатено кај Гевгелија

Комбе полно со мигранти фатено кај Гевгелија. Возачот на комбето е државјанин на Република Косово, дознава Курир.

Мигрантите биле од Пакистан, Авганистан и Сирија, а Македонија била само транзит. Возачот на комбето е лишен од слобода и однесен во полициска станица за понатамошно испитување.

Најнови вести

Локални избори 2021