среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Курц во петок во официјална посета на Македонија

Курц во петок во официјална посета на Македонија

Австрискиот канцелар Себастијан Курц во петок доаѓа во официјална посета на Република Македонија, информираат од владината прес-служба.

Тој заедно со австриската делегација ќе биде свечено пречекан на платото пред Владата на Република Македонија, а подоцна ќе има и заедничка прес-конференција со премиерот Зоран Заев.