понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 18
home Вести

Курц испрати честитки до Пендаровски

Курц испрати честитки до Пендаровски

Австрискиот канцелар Себастијан Курц му го честита на Стево Пендаровски изборот за нов претседател на Република Северна Македонија.

– Честитики за новозибраниот претседател на Северна Македонија Стево Пендаровски. Ќе продолжиме да ја поддржуваме вашата земја на патот кон членство во ЕУ, напиша Курц на Твитер.

Коронавирус