сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Куновска: Заев се бори за титулата Историски дебакл на СДСМ

Куновска: Заев се бори за титулата Историски дебакл на СДСМ

Поранешната функционерка на СДСМ Софија Куновска го споредува вчерашниот пораз на партијата, со оној на изборите во 2008 година, кога на чело на социјалдемократите беше Радмила Шекеринска.

– Историскиот дебакл на СДСМ се вика Радмила Шекеринска со 233 000 гласови на изборите во 2008.
На овие избори титулата Историски дебакл се бори да ја добие Зоран Заев со, засега, 230 000 гласови, споредува таа.

Коронавирус