сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 126
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Куновска: Заев не е квалификуван да зборува за однесувањето на вирусот

Куновска: Заев не е квалификуван да зборува за однесувањето на вирусот

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку социјалните мрежи порача дека претседателот на СДСМ, Зоран Заев не е квалификуван да зборува за тоа како коронавирус се однесува, дали слабее или не.

-Зоран Заев не е квалификуван да зборува за однесувањето на вирусот. Дали Корона вирусот слабее и колку е контагиозен е високостручно прашање за кое исклучиво професионалци врз основ на научни истражувања можат да си дозволат да коментираат, пишува Куновска на Фејсбук.

Парламентарни избори 2020