недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Куновска: Отфрлам шпекулации за некаков договор со Груевски, изјави Заев- А он е познат по тоа дека секогаш ја говори вистината

Куновска: Отфрлам шпекулации за некаков договор со Груевски, изјави Заев- А он е познат по тоа дека секогаш ја говори вистината

Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска преку Фејсбук статус ги искоментира случувањата во последните два дена.

-Остро и категорично отфрлам шпекулации за некаков договор со Никола Груевски, изјави Зоран Заев. А он е познат по тоа дека секогаш ја говори вистината, напиша Куновска.

Најнови вести

Локални избори 2021