петок, 9. декември 2022. Вести денес: 195
home Вести

Куновска му се изнасмеа на Заев за изјавата дека сите градоначалници му се другари

Куновска му се изнасмеа на Заев за изјавата дека сите градоначалници му се другари

Сто посто, му порача актерката Софија Куновска и поранешна функционерка од СДСМ, на сегашниот претседател на партијата Зоран Заев.

Оваа реакција доаѓа откако претходно денеска тој рече дека анкетите ќе покажат кои ќе бидат кандидатите за градоначалници од СДСМ за престојните локални избори, иако него сите сегашни градоначалници му се пријатели.

Најнови вести

Qatar 2022