петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Куновска: Драмски? Затоа што она не ви ги прифаќаше ургенциите за вработувања?

Куновска: Драмски? Затоа што она не ви ги прифаќаше ургенциите за вработувања?

Екс пратеничката на СДСМ Софија Куновска се огласи по најавеното разрешување на високи државни функционери, директори, раководители, членови на управни одбори и владини институции, од страна на премиерот Зоран Заев, кое ја „фати“ и директорката на Драмски театар, Викторија Рангелова.

-Драмски? Затоа што она не ви ги прифаќаше ургенциите за вработувања?, напиша Куновска.

Коронавирус