вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 145
home Вести

Куновска: Дојде живот за сите сосе криминалците

Куновска: Дојде живот за сите сосе криминалците

Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека законска обврска на власта е да санкционира корупција и криминал.

– Каква бре црна ДЕКЛАРАЦИЈА од партија на власт.

Вас ви е законска обврска санкционирање на корупција и криминал.

Ви “летнало врапчето “

Дојде живот за сите сосе криминалците 111, пишува таа во својот статус на Фејсбук.

Коронавирус