понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 131
home Вести

Куновска до Заев: Престани да не третираш како малоумни

Куновска до Заев: Престани да не третираш како малоумни

Екс функционерот на СДСМ, Софија Куновска, на својот Фејсбук профил испрати порака до Зоран Заев, во која му замерува околу изјавата за спорот со Бугарија, во која тој кажува дека е нечесно една цела нација да се оквалификува како фашистичка.

-А кога тоа и кој се обидел цела нација да квалификува за фашистичка? Се моли премиерот да престане да не третира за малоумни и низ ужасни манипулации да се обидува да го брани тоа што е неодбранливо. И ова не е инцидент ова е веќе негова навика, напиша Куновска на својот Фејсбук профил.

Локални избори 2021