четврток, 5. август 2021. Вести денес: 149
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Куновска до Заев: Драг Зоране, функционерите се избрани за да не ги понижуваат граѓаните, а не претпоставените

Куновска до Заев: Драг Зоране, функционерите се избрани за да не ги понижуваат граѓаните, а не претпоставените

Софија Куновска, членка на СДСМ, на својот Фејсбук профил му посочи на премиерот Зоран Заев дека треба да научи да ги почитува соработниците.

-Драг Зоране, функционерите се избрани за да не ги понижуваат граѓаните, а не претпоставените.

Стојко е човек-храброст, човек-слобода!

Однесувањето на Пауновски е највисок морален чин на сочувување на интергитетот и професионалноста на институцијата која ја предводи и која најодговорно, макотрпно се обидува да ја оспособи години наназад.

Убаво би било да научиш да ги почитуваш своите соработници, пишува Куновска на Фејсбук.

Коронавирус