петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 56
home Вести

Куновска до Заев: Ако власта се потрошЕ, Влаата стоо!

Куновска до Заев: Ако власта се потрошЕ, Влаата стоо!

Актерката Софија Куновска реплицира на пораката од премиерот Зоран Заев од вчерашната трибина на СДСМ во Струмица во рамките на кампањата „На прав пат“.

„Ако власта се потрошЕ, Влаата стоо!“, напиша на Фејсбук поранешната пратеничка на СДСМ, во вториот дел мислејќи „Владата стои“, како одговор на актуелниот лидер на партијата, кој пред сограѓаните рече: „Ако баклавата е изедена, типсијата стоо (тепсијата стои)! Сè е јасно, сè е јасно, само њега нема!“.

 

 

Коронавирус