четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 105
home Вести

Куновска до Забрчанец: Мрш глувче едно, еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Куновска до Забрчанец: Мрш глувче едно, еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку статус на Фејсбук упатува јавна критика до Марјан Забрчанец кој се пофали дека го ребрендирал СДСМ.

-Еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија со скоро 30 години историја, меморија и емоции на стоилјадно членство. Мрш глувче едно!, стои во нејзниот пост на Фејсбук.

Еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија со скоро 30 години историја, меморија и емоции на стоилјадно членство. Мрш глувче едно !

Posted by Sofija Kunovska on Saturday, July 11, 2020

ЕУРО 2020

Македонија