недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Куновска: Дека тој не се срами од себе покажа многу пати

Куновска: Дека тој не се срами од себе покажа многу пати

Екс пратеничката на СДСМ Софија Куновска на својот Фејсбук профил сподели статус каде пишува дека тој не се срами од себе покажува многу пати.

-Дека тој не се срами од себе покажа многу пати.

Но, дека ниту еден од министрите не се срами од него и дозволуваат сеуште да им биде авторитет е тажен факт и за македонската политика воопшто но и за самите нив.

Верував дека има барем двајца што ќе се заблагодарат за довербата и соработката после последниот инцидент и ќе заминат со крената глава и чист образ.

Не е крај на светот ако не си министер, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Коронавирус