понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 107
home Вести

Куманово на нозе, Мисајловски порача: Никогаш Северна, секогаш Македонија (ФОТО)

Куманово на нозе, Мисајловски порача: Никогаш Северна, секогаш Македонија (ФОТО)

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски вечерва е во Куманово каде се сретна со граѓаните и беше топло пречекан.

Во пресрет на референдумот Мисајловски зборуваше со граѓаните против штетниот договор на СДСМ со Грција, но и на повеќе теми поврзани со иднината на Македонија, развојот на економијата, образованието како и многу други реформи, а не продажба на националните интереси.

loading...