вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Кумановци на протест додека се одржуваше владина седница- полиција ја обезбедуваше зградата (ВИДЕО)

Кумановци на протест додека се одржуваше владина седница- полиција ја обезбедуваше зградата (ВИДЕО)

Граѓани на Куманово го изразија своето незадоволство поради енормното загадување во градот. Вечерва протестираа пред Занаетчискиот дом, додека се одржуваше владината седница.

Протестот беше обезбедуван од полиција, додека демонстрантите скандираа пред зградата.

Парламентарни избори 2020