сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 52
home Вести

Куќен притвор за заменичката на Боки 13

Куќен притвор за заменичката на Боки 13

Обвинителката Вилма Рускоска поднесе предлог за определување на мерка притвор, а судијата Ненад Савески и’ определи куќен притвор на Јасна Мандиќ, потретседателката на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски.

Покрај тоа што е заменик-претседател на невладината организација, осомничената Мандиќ е и директорка на „1ТВ“.

За останатите во новата истрага на Обвинителството за организиран криминал и корупција е побарано само мерка на претпазливост.

Најнови вести

Коронавирус