понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

КСС: Секое работно место е еднакво важно

КСС: Секое работно место е еднакво важно

Секое работно место е еднакво важно, па затоа во овие тешки моменти за работниците во нашата земја, КСС силно стои на браникот на одбраната на работничките права, истакнаа од Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија, по повод Меѓународниот ден на трудот, 1-ви Мај.

КСС порача дека секогаш кога е најпотребно се тука за зачувување на достоинството на работникот.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија