среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 157
home Вести

Кржалоски посети повеќедетни семејства: Нивните Велигденски трпези ќе бидат богати како што се и нивните души

Кржалоски посети повеќедетни семејства: Нивните Велигденски трпези ќе бидат богати како што се и нивните души

Лука Кржалоски, претседателот на Унијата на млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ пред најголемиот христијански празник Велигден беше во посета на повеќедетни семејства.

„Воскресението Христово-Велигден не’ обврзува на заедништво и на споделување. Понекогаш е доволно и добар збор, но најмногу почит и солидарност.
Денес посетив две повеќедетни семејства каде бев топло примен.
И нивните Велигденски трпези ќе бидат богати како што се и нивните души“, напиша лидерот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ.