понеделник, 20. јануари 2020. Вести денес: 0
home Вести

Кривична пријава за стружанец осомничен за недозволено тргување со оружје

Кривична пријава за стружанец осомничен за недозволено тргување со оружје

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.Л. (53) од селото Долна Белица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

Како што соопшти МВР, на 19.07.2019 полициски службеници извршиле претрес во дом на пријавениот, при што пронашле ловна пушка и 87 парчиња муниција од различен калибар.