четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 34
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Кривична пријава за негователки од штипска градинка за случајот со повреденото две годишно дете

Кривична пријава за негователки од штипска градинка за случајот со повреденото две годишно дете

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава  против  Б.С. (59) и Р.В.(59), двете од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „запуштање и малтетирање на малолетно лице“.

-На 05.07.2018 година  во времето од 07:00 до 14:30  часот во Штип во детска градинка   пријавените, вработени како згрижувачки работник – неговател,  додека биле  на своите работни места, дозволиле двегодишно дете да се здобие со телесни повреди нанесени од страна на друго малолетно дете, згрижено во истата група, информираат од МВР.

 

Парламентарни избори 2020