среда, 7. декември 2022. Вести денес: 5
home Вести

КРИВИЧЕН СУД: Судењето против бизнисменот Камчев почнува на 16 јули

КРИВИЧЕН СУД: Судењето против бизнисменот Камчев почнува на 16 јули

Судењето против бизнисменот Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацеви на Водно”, ќе почне на 16 јули.

Според известувањето на Кривичниот суд Скопје, обвинителниот акт на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за предметот во јавноста познат како „Плацеви на Водно“ е одобрен во целост.

Qatar 2022