сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 31
home Вести

„Криминалните активности ми се најдобра навика“: Пародија посветена на Спасовски, граѓаните му направија шах-мат (ВИДЕО)

„Криминалните активности ми се најдобра навика“: Пародија посветена на Спасовски, граѓаните му направија шах-мат (ВИДЕО)

Новиот технички премиер Оливер Спасовски на заминување од МВР,  сними видео на кое одговара на 30 прашањ поставени од потпретседателот на СДСМ, Коста Петров.

СДСМ идејата за вакви снимања ја украде од странски продукции и телевизии, но граѓаните покажаа поголема креативност од онаа на власта.

Така на Фејсбук беше објавена пародија од видеото во кое Спасовски одговара на различни прашања. Граѓаните му направија шах-мат монтирајќи одговори кои, според нив, се пореални кога станува збор за Спасовски.

Погледнете го ова видео во продолжение:

Коронавирус