среда, 28. септември 2022. Вести денес: 146
home Вести

„Крими коалицијата Заев- Мијалков е виновна за корупцијата во која тонеме и сме 111 место на листата на Транспаренси“

„Крими коалицијата Заев- Мијалков е виновна за корупцијата во која тонеме и сме 111 место на листата на Транспаренси“

Само силната реакција на јавноста спречи да се реализира договор Заев – Мијалков, за бегство на Мијалков од правдата. Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово враќање во Македонија?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Случајот “Таргет-тврдина” само потврди дека во Македонија владее хибриден режим и државата е до гуша во корупција и криминал. Нема правда и правичност, туку во земјата се случуваат политички пазарења и пресуди. И сето тоа е по наредба која доаѓа од еден центар, а тоа е Заев и СДСМ. Државата ја приватизираа Заев и пријателите. Функционира коалицијата на криминалот. Сите заедно, на едно место сплотени ги држи парата, желбата за власт и моќта да контролираат се, а притоа да не одговараат, стои во нивната реакција и се додава:

„Република Македонија не е правна држава, таа е картел на мафијата предводена од Заев. Додека Заев е на чело на СДСМ и на чело на државата нема да има правда, затоа што тој е главен промотор на криминалот. Заради крими коалицијата Заев – Мијалков тонеме во корупција, а на листата на Транспаренси сме на 111 место“.

Коронавирус