вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 134
home Вести

Крајот на септември, почетокот на октомври референдум за името

Крајот на септември, почетокот на октомври референдум за името

Кон крајот на септември, почетокот на октовмри може да се одржи референдум за името, најави вечерва премиерот Зоран Заев.

Според него, тој термин е соодветен за да се завршат сите процеси до крајот на година.

– Во мај 2019 се избори во ЕУ. Во вакви околности не би оставил 2019-та да биде година на договор, истакна Заев.

Коронавирус