понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 78
home Вести

„Крајот на СДСМ се ближи, за жал по уште една смртоносна грејна сезона“

„Крајот на СДСМ се ближи, за жал по уште една смртоносна грејна сезона“

СДСМ никако да сфатат дека се на власт и на централно и на локално ниво. Оправданијата за минатото не држат. Граѓаните очекуваат мерки за да дишат денес. Мандатот на СДСМ измина во лаги и оправданија за истите, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Самиот Заев ветуваше гасификација, самиот Филипче вети дека оваа грејна сезона кумановската болница ќе се загрева на гас. Реакцијата на СДСМ е само уште еден заевизам. Нема одговорност, нема работа има само лаги и криминал, стои во партиската реакција и се додава:

„Крајот им се ближи, за жал по уште една смртоносна грејна сезона“.

Коронавирус