петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 84
home Вести

Крадела пари од сефот на работа

Крадела пари од сефот на работа

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(26) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

На 08.01.2021, пријавената во повеќе наврати одзела пари од сефот во продажен објект во кој била вработена.

ЕУРО 2020

Македонија