петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 174
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе

home Вести

Ковачки: Шекеринска денот на авијацијата го честиташе со прелет на грчки авиони

Ковачки: Шекеринска денот на авијацијата го честиташе со прелет на грчки авиони

После полкот за специјални операции и тенковските единици, во 2024 година Македонија останува и без борбените хелихоптери. Денеска министерот Шекеринска го честиташе денот на “нашата авијација” со прелет на авиони Ф-16 од Р. Грција, пишува на социјалната мрежа кандидатот за пратеник Драган Ковачки.

Коронавирус