четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Вести

Ковачки по објавата на министерката за одбрана: За Шекеринска не важат закони?

Ковачки по објавата на министерката за одбрана: За Шекеринска не важат закони?

Откако министерката за одбрана Радмила Шекеринска објави фотографија од “зона на одговорност“, реагира Драган Ковачки обвинува дека со тоа е прекршен закон.

-Не е дозволено фотографирање во безбедносна зона и јавно објавување на Зона на одговорност од класифицирани планови на НАТО армија. АРМ е сериозна институција, а законите важат од прв до последен и во вонредна состојба. Или за г-ѓа Шеќеринска не важат?-прашува тој.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија