понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 17
home Вести

Ковачки: 2001-ва бегаш од војска, 2020-та пред истата војска држиш говор како државник

Ковачки: 2001-ва бегаш од војска, 2020-та пред истата војска држиш говор како државник

2001 бегаш од војска и не го плаќаш долгот кон татковината, 2020 пред истата војска држиш говор како државник, пишува Драган Ковачки.

Таков ли треба да е патот до успехот и на младите генерации? – прашува тој.

2001 бегаш од војска и не го плаќаш долгот кон татковината, 2020 пред истата војска држиш говор како државник.Таков ли треба да е патот до успехот и на младите генерации?#Хипокризија#МоралнаДекаденција

Gepostet von Драган Ковачки am Sonntag, 18. Oktober 2020

 

Коронавирус