четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 184
home Вести

Ковачевски утрово му се јавил на Мицкоски: „Договоривме средба“

Ковачевски утрово му се јавил на Мицкоски: „Договоривме средба“

Утрово премиерот на Макеоднија Димитар Ковачевски телефонски разговарал со лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ.

– Се договоривме во наредниот период да организираме средба. Таа средба можеше да се случи и порано, меѓутоа поради презафатената агенда навистина во Владата како и поради тоа што двајцата секретари на СДСМ беа во изолација заради инфекција со вирусот, денеска почнавме со организација на таа средба и ќе се случи многу наскоро, бидејќи природно и нормално е двете најголеми партии да комуницираат меѓу себе, рече Ковачевски во интервју за МРТВ.

Најнови вести

Коронавирус