среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 25
home Вести

Ковачевски смирува на Фејсбук: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше сите механизми,

Ковачевски смирува на Фејсбук: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше сите механизми,

Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на нова Влада, Димитар Ковачевски на Фејсбук објави дека Владата ги активираше сите механизми, обезбедено е парно греење за скопјани.

„Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона со соодветна температура. Како што најавив, Владата ги активираше сите механизми, ги презеде чекорите за да обезбеди топли домови и проблемот е надминат. Владините претставници детално ќе информираат за решението на вечерашната прес конференција. Грижата за нашите сограѓани не е предизборен памфлет, туку преземање одговорност кога е најпотребно.“ стои во објавата на Ковачевски.

Коронавирус