петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Ковачевски планира 12 години да биде премиер

Ковачевски планира 12 години да биде премиер

Премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски во гостувањето во „Само вистина“ на Канал 5 говореше за своите планови во политиката во земјава.

Говорејќи за својата богата кариера и искуство, лидерот на СДСМ откри и колку време планира да биде на премиерската позиција на Македонија.

„Мислам 12 години да бидам премиер. Треба човек да биде амбициозен кога работи“, кратко истакна Ковачевски.

Најнови вести

Коронавирус