петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 148
home Вести

Котевски: Поголема лага од лагата на СДСМ „Живот за сите“, нема!

Котевски: Поголема лага од лагата на СДСМ „Живот за сите“, нема!

Поголема лажна вест од враќање на животот во Македонија, живот за сите нема и јас можам конечно за една работа да се согласам со Забрчанец дека јавноста е сензибилизирана и дека е дојден критичниот момент, а критичниот момент ќе биде на 12 април, токму заради тоа ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати сугерира дури да има измени во Кривичниот законик во делот Изборна измама да се инкриминираат и тие лажни ветувања, бидејќи ги манипулирате и ги лажете граѓаните, изјави Иво Котевски, директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Клик Плус на телевизија 21.

Тој нагласи дека овие три години граѓаните живее во кошмар, а состојбата во Македонија е се покатастрофална а како причина ја наведе неспособноста на власта на СДСМ.

Три години народот живее во кошмар, три години Македонија оди во провалија, ниту датум добивме, а име сменивме и џабе се колнеше Заев и во татковци и дедовци, посочи Котевски.

Коронавирус