вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 126
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Костовски: Заев и СДС се обидоа да ја сокријат бројката на заразени лица од Ковид-19

Костовски: Заев и СДС се обидоа да ја сокријат бројката на заразени лица од Ковид-19

Дарко Костовски на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека Заев и СДС се обидоа да ја сокријат бројката на заразени лица од Ковид-19.

-Денеска Заев и СДС се обидоа да ја сокријат бројката на заразени лица од COVID 19, па за прв пат бројката беше истакната доцна во 19:30 часот се со цел да не биде дневна тема за народот да види колку е сериозна состојбата во државата.
Очигледно Заев и СДС прават се за да има избори, здравјето на граѓаните им е најневажната работа која е во нивната перцепција.
Денеска повторно рекордери на Балкан по заразени лица 76, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Денеска Заев и СДС се обидоа да ја сокријат бројката на заразени лица од COVID 19, па за прв пат бројката беше истакната…

Gepostet von Дарко Костовски am Dienstag, 2. Juni 2020

 

Парламентарни избори 2020