недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Костовски: За татковината се работи

Костовски: За татковината се работи

Кандидатот за пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица денеска порача дека граѓаните пред нив имаат само една опција, опција за исправена и горда Македонија.

-Сите заедно масовно како никогаш досега да излеземе на 15 јули и да го заокружиме бројот 14. За татковината се работи, истакна Костовски.

ЕУРО 2020

Македонија