вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Костовски во посета на женскиот манастир “Свети Никола” во Љубанци

Костовски во посета на женскиот манастир “Свети Никола” во Љубанци

Заедно со носителот на листата на ИЕ 2, Владо Мисајловски, и дел од Унијата на жени при општинскиот комитет Бутел, утринава го посетивме женскиот манастир “Свети Никола”, кој се наоѓа веднаш над скопското село Љубанци.

Овој манастир изобилува со убавина и спокој. Таму не пречекаа монахињите, кои не удостоија со пријатен разговор. Наша должност е да ги почитуваме верата и традицијата. Се помоливме за здравје на нашите граѓани и се обврзавме на чесно и достоинствено работење, пишува во својата објава кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2 Дарко Костовски.

Коронавирус