петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Вести

Костовски: Вандалски е оштетен билборд на кој јасно се покажува дека Зоран Заев е криминалец кој зема рекет и мито

Костовски: Вандалски е оштетен билборд на кој јасно се покажува дека Зоран Заев е криминалец кој зема рекет и мито

Во Бутел кај кружниот тек вандалски е оштетен билборд на кој јасно се покажува дека Зоран Заев е криминалец кој зема рекет и мито, информира Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

-Е сега, мислите дека ако билбордов е уништен ќе сокриете од народот дека Заев е криминалец !? Ова демонстрирање страв, е јасен показател дека по 12 ти Април СДС и Заев одат во темниот дел на историјата-порача тој.

Коронавирус