понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 69
home Вести

Костовски: Секогаш ќе останам на цртата на Бутел и Македонија

Костовски: Секогаш ќе останам на цртата на Бутел и Македонија

Прекрасен народен собир на ВМРО-ДПМНЕ во Бутел, енергија која ветува голема историска победа за Македонија на 15 јули, порача Дарко Костовски, кандидат за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2.

„Премногу народ, премногу млади, премногу ведри лица кои бараат обнова на татковината.

Ова е мојот говор кој се трудев да биде непосреден и искрен“-истакна тој.

Коронавирус