понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Костовски: СДСМ во првите три месеци од годината направи буџетски дефицит од буџетска дупка од 120 милиони евра

Костовски: СДСМ во првите три месеци од годината направи буџетски дефицит од буџетска дупка од 120 милиони евра

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека СДСМ во првите три месеци од годината направи буџетски дефицит од буџетска дупка од 120 милиони евра.

-СДСМ во првите три месеци од годината направи буџетски дефицит од буџетска дупка од 120 милиони евра. Тоа е повеќе од два пати од претходните години, несомнено сето тоа беше со цел да се испумпаат пари од буџетот за класичен изборен поткуп веќе виден од СДСМ.
Состојбата стана уште подраматична во екот на Корона вирусот.
ОЈО не треба да молчи, треба веднаш да отвори постапка во која детално ќе се провери како се трошени 120 милиони евра, пари кои државата ги нема.
Тоа е долг од 15.000 денари за секое семејство во Македонија создаден за само три месеци.
За овој сторен криминал некој треба да одговара, стои во неговиот пост на Фејсбук.

СДСМ во првите три месеци од годината направи буџетски дефицит од буџетска дупка од 120 милиони евра. Тоа е …

Gepostet von Дарко Костовски am Mittwoch, 29. April 2020

 

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија