четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Костовски: Полицијата и судовите во Македонија се приватни

Костовски: Полицијата и судовите во Македонија се приватни

Полицијата и судовите во Македонија се во приватна сопственост, државата тоест целокупниот политички систем се распаѓа, додека пак владата ни приредува политички циркуз за дефокусирање на јавноста од катастрофалните нејзини политики кои за жал не носат директно до пропадната Држава, пишува на својата Фејсбук страница пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски.

Најнови вести

Коронавирус