недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Вести

Костовски: Овој миниатурен дел од “вмровците” што се под команда на Заев, со тие штета е човек да губи време

Костовски: Овој миниатурен дел од “вмровците” што се под команда на Заев, со тие штета е човек да губи време

Претседателот на општински комитет на ВМРО-ДПМНЕ Бутел, Дарко Костовски, на својот Фејсбук профил порачува дека критиките на сметка на партијата доаѓаат од испостава на СДСМ.

„Овој миниатурен дел од “вмровците” што се под команда на Заев, со тие штета е човек да губи време, или веќе ако губи треба да биде на чисто дека станува збор за испостава на СДС која повеќе од три години директно се бори против ВМРО и Македонија позади превезот “ние сме вистинското ВМРО”. Не другари, вие сте само поклоници на Заев и ништо повеќе од тоа.

Јас сум на чисто, вие сте СДС“, порача тој.

Коронавирус