четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 19
home Вести

Костовски објави видео: „Еве како партиската полиција на Заев и Спасовски апси недолжни граѓани“

Костовски објави видео: „Еве како партиската полиција на Заев и Спасовски апси недолжни граѓани“

Еве доказ како партиската полиција на Зоран Заев и Оливер Спасовски апсат недолжни граѓани кој мирно протестираат, објави Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

„Зоран Заев со вакви исценирани инциденти се обидува да го прикрива предавството и криминалите кое го прави врз македонскиот народ

Македонија и македонскиот народ ќе победат

Нема да не скршите“ – напиша тој во објавата со видеото.

Qatar 2022