петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 184
home Вести

Костовски: Наместо 500.000 евра потрошени за партиски пајташи нововработени во Бутел Општината можеше да купи компјутери за младите

Костовски: Наместо 500.000 евра потрошени за партиски пајташи нововработени во Бутел Општината можеше да купи компјутери за младите

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека во општина Бутел се прави „хуманост“ за да се прикријат скандалите и нивната неспособност.

-“Хуманост” за прикривање скандали и неспособност.
Наместо 500.000 евра потрошени за партиски пајташи нововработени кои најголем дел не одат на работа, општината можеше да купи нови 3000 лаптоп компјутери и истите да се поделат на млади основци и средношколци од Бутел.
Ниту една лажна и провидна хуманитарна активност нема да ве извлече од срамот што го нанесувате на општината.
Народот следи, ќе ве поразиме силно, стои во неговиот пост на Фејсбук.

“Хуманост” за прикривање скандали и неспособност.Наместо 500.000 евра потрошени за партиски пајташи нововработени кои…

Gepostet von Darko Kostovski am Dienstag, 28. April 2020

 

Коронавирус